Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Помер колишній в’язень, відпущений з КНДР

Автор:

|

Червень 20, 2017

|

Рубрика:

Помер колишній в’язень, відпущений з КНДР

Сайт «Deutsche Welle» повідомив 20 червня, що обірвалося життя американського студента Отто-Фредеріка Вормбієра. Він був засуджений у Корейській Народно-Демократичній Республіці до 15 років каторги за звинуваченням у крадіжці пропагандистського плакату з готелю. В ув’язненні провів 17 місяців, з яких 15 пробув у стані коми. Після тривалих зусиль вдалося домогтися його звільнення і тиждень тому Отто-Фредерік Вормбієр повернувся на батьківщину. Він перебував, як казали його близькі, у вегетативному стані. Час від розплющував очі і моргав, але не розумів, що відбувається. Лікарі констатували відмирання значної кількості клітин мозку.

За твердженням північнокорейської сторони, в тюрмі студент захворів на ботулізм і впав в кому, прийнявши снодійне. У Вашингтоні вважають ці твердження сумнівними. На думку американських лікарів, пошкодження головного мозку могли виникнути від нестачі кисню. Активних слідів ботулізму вони не виявили.

Про смерть 22-річного молодого чоловіка повідомили члени його сім’ї. Президент США Дональд Трамп висловив їм співчуття і заявив про «жорстокості північнокорейського режиму».

Отто-Фредерік Вормбієр приїхав до Північної Кореї в грудні 2015 року в складі туристичної групи з Китаю. У січні 2016 року його затримали в аеропорту Пхеньяну при спробі вивезти плакат політичного змісту. У суді студента визнали винним в «злочині проти держави». Незадовго до оголошення вироку відбулася прес-конференція, на якій він, не приховуючи сліз, просив вибачення у північнокорейського народу, назвавши спробу викрасти плакат «найжахливішою помилкою в житті».

Світлина АР.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply