Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Полярна солідарність врятувала українця

Автор:

|

Червень 03, 2018

|

Рубрика:

Полярна солідарність врятувала українця

Історію біолога Миколи Весельського з чергової української експедиції в Антарктиду у неділю, 3 червня, розповідає «ВВС-Україна». Від квітня наша станція «Академік Вернадський» на кілька місяців стає фактично ізольованою від навколишнього світу. А наприкінці травня у Миколи стався гострий апендицит із загрозою перитоніту. Здійснити операцію на місці не вдалося. Через виявлені ускладнення лікар експедиції змушений був її згорнути. Відтак Україна оголосила про доконечну необхідність евакуації хворого до стаціонарної лікарні.

За кілька годин з найближчої американської бази «Палмер» вирушив на допомогу криголам «Лоренс М. Голд». Далі українського полярника транспортували на чилійську базу «Фрей», що має аеродром. Військово-повітряні сили Чилі прислали сюди транспортний літак «Геркулес» з медперсоналом на борту. Врешті Миколу Весельського доставили у найближче місто – порт Пунта-Аренас на півдні Чилі, де успішно прооперували.

Вночі у неділю Микола Весельський прибув до Києва, де одужуватиме в одній з столичних лікарень.

І ще показовий нюанс. Ні американці, ні чилійці не просять оплати за свою допомогу. Її вони надали за кодексом полярної солідарності.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply