Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Поляки промарширували за свободу

Автор:

|

Травень 06, 2017

|

Рубрика:

Поляки промарширували за свободу

Найбільша опозиційна партія країни «Громадянська платформа» у суботу, 6 травня, провела у центрі Варшави акцію протесту, названу «Марш за свободу». Дані про чисельність учасників дуже сильно різняться. За твердженням організаторів, на демонстрацію вийшли 50 тисяч осіб. Тим часом поліція повідомляє про 9 тисяч учасників. Втім, нічого дивного. Опозиція прагне завищити масштаби протестних настроїв. А поліція повинна підтримувати чинну владу.

Протести, в основному, спрямовані проти уряду, що сформований націонал-консервативною партією «Закон і справедливість», що має нині у державі усю повноту влади. Критично налаштовані до неї політики та політологи звертають увагу на авторитарні тенденції в країні. Зокрема, наголошують на недавніх реформах щодо юстиції та преси, які викликали чимало незадоволення. Окрім того, президент Анджей Дуда заявив про намір провести в 2018 році референдум про зміну конституції.

«Ми не дозволимо забрати у нас нашу свободу», – заявив голова партії, колишній міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина. За його словами, «Громадянська платформа» бореться за демократичну і європейську Польщу.

Світлини Reuters і ЕРА.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply