Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 21, 2018

Поляки промарширували, щоб захистити свободу

Автор:

|

Червень 04, 2016

|

Рубрика:

Поляки промарширували, щоб захистити свободу

Поляки_1

«Всі – за свободу» –  під таким гаслом у суботу, 4 червня Польщею прокотилася хвиля масових заходів. Формально вони були приурочені до 27-ї річниці перших частково вільних виборів у країні. Однак демонстранти не тільки озиралися в минуле, але й висловлювали стурбованість сьогоденням. Вони дружно скандували: «Свобода! Рівність! Демократія!». І несли, окрім національних прапорів, що є звичним явищем для традиційно високого рівня польського патріотизму, прапори Євросоюзу. Учасники маршів висловлювали виразно критичне ставлення до політичного курсу нинішнього влади, яку уособлює правляча партія «Право і справедливість».

Чисельність ходи у Варшаві поліція оцінює у 10 тисяч учасників. В той час як представники міської влади твердять, що на вулиці вийшло до 50 тисяч людей. Заходи організував Комітет захисту демократії. Цей опозиційний рух бореться проти згортання громадянських свобод у країні, та посилення всевладдя уряду.

Показово, що акції підтримали три колишні президенти Польщі – Лех Валенса, Александер Квасневський та Броніслав Коморовський. Вони того дня звернулися до європейських народів і висловили занепокоєнням тим, що Європа втрачає віру у власну мрію та силу. В опублікованому 4 червня листі є й такі слова: «Там, де впали стіни, будуються нові. Популісти та політики-націоналісти грають на страху громадян. Захистимо наші цінності, наші країни та спільну Європу!».

Яку відомо, Єврокомісія розпочала розслідування щодо можливого порушення у Польщі принципів верховенства права через посилення контролю за суспільними медіа та реформу Конституційного суду.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...