Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Поляки й білоруси «ділять» Тадеуша Костюшка

Автор:

|

Жовтень 09, 2017

|

Рубрика:

Поляки й білоруси «ділять» Тадеуша Костюшка

«Польський світ» не кращий від російського – твердить 9 жовтня інтернет-видання «Білоруський партизан». І ось з якого приводу.

Менш ніж через два тижні очікується відкриття у Швейцарії першого у світі встановленого білорусами пам’ятника Тадеушу Костюшку. Ініціював його спорудження заступник голови Асоціації білорусів Швейцарії Алесь Сапега. Він вів переговори з владою, збирав кошти, шукав скульптора, готового виготовити пам’ятник за мінімальну платню. За найскромнішими підрахунками на все пішло $ 6 тисяч. Велика частка цієї суми – гроші сім’ї Сапеги. Решта – пожертвування і внески білоруської діаспори у Швейцарії.

Планувалося, що на табличці буде написано про приналежність героя землі Білорусі. Однак в останній момент текст був змінений. «На жаль, зусиллями польського посла в Берні, пана Якуба Кумаха, з таблички щезли не лише рядки «синові Білорусі від вдячних співвітчизників», але не стало й версії напису білоруською», – розповів Алесь Сапега. А все через ультиматум пана амбасадора. Він заявив, що якщо буде затверджено початковий напис, то офіційна делегація з Кракова і Варшави, як і сам польський посол, не братимуть участі у швейцарсько-польському святкуванні у місті Золотурні, де Тадеуш Костюшко помер 15 жовтня 1817-го року. І місцевий мер розпорядився змінити текст на табличці на версію, яка влаштувала б польську сторону.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply