Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Польський амбасадор про Степана Бандеру

Автор:

|

Лютий 23, 2017

|

Рубрика:

Польський амбасадор про Степана Бандеру

За словами Надзвичайного і Повноважного посла Республіки Польщі в Україні Яна Пєкла (на світлині), для обох держав важливим є винятково майбутнє. А питання щодо Степана Бандери – це минуле. І воно не може завадити будівництву відносин між Україною та Польщею. Про таке контроверсійне тлумачення постаті національного героя України повідомляє 23 лютого «ЛІГА.нет».

Пан Пєкло прокоментував і недавні заяви лідера правлячої у Польщі партії «Право і Справедливость» Ярослава Качинського про можливі труднощі входження України в європейську спільноту  при нинішній героїзації Степана Бандери: «…Нам потрібно думати про майбутнє. Качинський теж думає про майбутнє…Багато напевно вже забули, як він під час Революції Гідності був на Майдані та кричав «Слава Україні!». Це яскравий приклад, що він є проукраїнським, а не навпаки».

Зрештою посол Польщі резюмував – питання героїзації Степана Бандери в Україні ніяким чином не вплине на відносини обох держав.

Зазначимо, схожі думки нещодавно висловив український історик Ярослав Грицак в інтерв’ю агенції «Укрінформ». Знаний інтелектуал сказав: «…якщо хочемо йти в Європу, то маємо вибирати конструкцію: чи міжвоєнної Європи, з її неминучими ризиками; чи ту конструкцію, яка з’явилася в останні 70 років. І в цій останній місця для Сталіна чи Бандери немає. Сталіну і Бандері є місце в конструкції 1920-30-их років». При всій повазі до авторитету пана Грицака, хотілося б чітко почути, що саме він має на увазі, ставлячи поряд із Степаном Бандерою Йосипа Сталіна.

Світлини: Галина Терещук/Радіо Свобода (RFE/RL), PeopleIn.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply