Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Польські дипломати про стосунки з Україною

Автор:

|

Лютий 09, 2017

|

Рубрика:

Польські дипломати про стосунки з Україною

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський переконаний – Варшава і надалі підтримуватиме проєвропейський курс України та її боротьбу проти агресії Росії. Про це політик заявив сьогодні, 9 лютого, під час виступу у Сеймі, передає «Польське радіо». За словами очільника польської дипломатії, підтримка стосується також децентралізації, реформ самоврядування та боротьби із корупцією. Окрім цього, міністр відзначив поліпшення відносин в оборонній галузі. Особливо – нову угоду щодо оборонної співпраці та порозуміння, яка регулює співпрацю промислових комплексів. Зрештою згадав і про понад 1,2 млн віз, виданих українцям у минулому році польськими консульствами в Україні, зокрема 650 тис. робочих віз.

Не оминув увагою Вітольд Ващиковський й історичні негараздами між народами. Політик зазначив, що для стратегічного партнерства необхідна правда. Та попри це, Україна та Польща не мають стати заручниками минулого. Тому задля суспільного діалогу сторони відновили діяльність Польсько-Українського форуму партнерства. А ще тривають роботи над створенням центру добросусідства.

Взяв участь у дебатах і колишній міністр закордонних справ Польщі Ґжеґож Схетина з опозиційної партії «Громадянська платформа». Він заявив, що стосунки України та Польщі – найгірші за останні 25 років через минулі негаразди. «Історія – складна річ, але говорити про історію – це роль істориків, політики повинні займатися побудовою відносин», – наголосив пан Схетина.

Як відомо, нещодавно глава правлячої у Польщі партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський сказав, що «з Бандерою Україна в Європу не увійде».

Світлина: Вітольд Ващиковський (AP).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply