Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Плекаймо разом рідну мову!

Автор:

|

Листопад 09, 2018

|

Рубрика:

Плекаймо разом рідну мову!

Щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови. За православним календарем це день пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, який був виданим послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Українців вже привітав Президент Петро Порошенко, наголосивши, що мова – «це сама сутність нашої української ідентичності». У соціальній мережі Facebook глава держави написав: «Нині ми нарешті утверджуємо українську мову – складову сили та успіху нашого народу – співучу, яскраву, різноманітну».

Вже за багаторічною традицією у День української писемності та мови відбувається  диктант національної єдності. У п’ятницю, 9 листопада, текст зачитували на «Українському радіо» з 11:30. У цього мовного флеш-мобу є кілька правил. Писати слід лише від руки, потім – надіслати роботу на перевірку (можна й електронною поштою, відсканувавши чи сфотографувавши написане).

Торік охочих випробувати себе виявилося майже 29 тисяч. 123 учасники не зробили жодної помилки. Незабаром дізнаємося, як минув цьогорічний диктант.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply