Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 19, 2018

Плекаймо разом рідну мову!

Автор:

|

Листопад 09, 2018

|

Рубрика:

Плекаймо разом рідну мову!

Щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови. За православним календарем це день пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, який був виданим послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Українців вже привітав Президент Петро Порошенко, наголосивши, що мова – «це сама сутність нашої української ідентичності». У соціальній мережі Facebook глава держави написав: «Нині ми нарешті утверджуємо українську мову – складову сили та успіху нашого народу – співучу, яскраву, різноманітну».

Вже за багаторічною традицією у День української писемності та мови відбувається  диктант національної єдності. У п’ятницю, 9 листопада, текст зачитували на «Українському радіо» з 11:30. У цього мовного флеш-мобу є кілька правил. Писати слід лише від руки, потім – надіслати роботу на перевірку (можна й електронною поштою, відсканувавши чи сфотографувавши написане).

Торік охочих випробувати себе виявилося майже 29 тисяч. 123 учасники не зробили жодної помилки. Незабаром дізнаємося, як минув цьогорічний диктант.

About Author

news

Loading...