Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Північна Корея лякає ядерною війною

Автор:

|

Жовтень 17, 2017

|

Рубрика:

Північна Корея лякає ядерною війною

Сайт «Deutsche Welle» 17 жовтня наводить слова, які виголосив на засіданні одного з комітетів Генеральної Асамблеї заступник постійного представника Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) в ООН Кім Ін Рьон: «Ситуація на Корейському півострові досягла критичної позначки, і ядерна війна може початися у будь-який момент».

Свою позицію офіційний Пхеньян аргументує тим, що жодна інша країна впродовж такого тривалого часу не піддавалася «настільки екстремальній і прямій ядерній загрозі з боку США», як КНДР, а це, мовляв, дає право на самооборону. Промовець нагадав, що вся континентальна частина США перебуває в межах досяжності військової потужності Північної Кореї. Цю тезу цілком можна розцінити як політичний шантаж.

За словами Кім Ін Рьона, його країна принципово підтримує ідею повної ліквідації ядерної зброї. Однак в умовах перебування під загрозою з боку США, вона не може підписати договір про її заборону.

Заступник держсекретаря США Джон Салліван заявив у відповідь, що Вашингтон не виключає прямих переговорів з Північною Кореєю. Але уточнив: «У справі врегулювання проблеми, викликаної КНДР, нашу увагу сфокусовано на дипломатії, однак на випадок провалу дипломатії ми і наші союзники в Японії, Південної Кореї та інших країн повинні бути готові до найгіршого».

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply