Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Після таджикізації Іванов стане Іванзодою

Автор:

|

Квітень 30, 2016

|

Рубрика:

Після таджикізації Іванов стане Іванзодою

MICT_n__16-04-30__02_Таждикизація

Коли московські загарбники почали поневолювати народи Середньої Азії, то взялися міняти місцеві імена і прізвища на свій лад, додаючи усім закінчення «ов». Зворотній процес почав президент Таджикистану, що був записаний в ще радянському свідоцтві про народження як Емомалі Шарифович Рахмонов. В березні 2007 року він змінив це згідно з таджицькими традиціями і зветься тепер Емомалі Рахмон. Повторювати свій приклад він нікого не закликав, але багато чиновників зробили це з власної ініціативи.

І ось нарешті прийнято офіційне рішення. Президент Емомалі Рахмон підписав поправки до закону «Про реєстрацію актів цивільного стану». Відтепер громадянам країни при оформленні нових документів будуть вписувати прізвища та по батькові з таджицькими закінченнями – «зод», «зода», «ӣ», «ійон», «фар»…

Кремлівська пропаганда почала з цього приводу стогін. Хоча росіянами в Таджикистані на час перепису 2010 року назвали себе лише трохи більше 30 тисяч осіб. Українців, яких, зрозуміло, теж торкнуться вимоги оновленого закону, було тоді 1090.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply