Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Підтверджено назву отрути, застосованої у Солсбері

Автор:

|

Квітень 03, 2018

|

Рубрика:

Підтверджено назву отрути, застосованої у Солсбері

Очільник британської військової науково-технологічної лабораторії «Портон-Даун» Гарі Ейткенхед у вівторок, 3 квітня, розповів журналістам телеканалу Sky News про результати досліджень речовини, якою були отруєні подвійний агент Сергій Скрипаль та його донька Юлія.

За висновками хіміків, застосована у Солсбері речовина однозначно ідентифікована як нервово-паралітична військова отрута «Новичок». Зрозуміло, що усіх цікавить країна, де її було виготовлено. Однак на це запитання експерти не відповіли. За словами Гарі Ейткенхеда, визначення походження отруйної речовини «не входило у завдання лабораторії». Тут недостатньо лише хімічного аналізу. Необхідні й інші дані, в тому числі й отримані від розвідки. Однак, не може бути сумнівів, що виготовлення цієї отрути потребує використання надзвичайно складних методів, які доступні тільки на державному рівні.

Працівники лабораторії надали всю наукову інформацію уряду, який зможе прийти до певних висновків, використовуючи інші джерела. У середу, 4 квітня, справі Скрипалів присвятять спеціальне засідання Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), яке відбудеться у Гаазі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply