Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Перші арешти каталонських активістів

Автор:

|

Жовтень 17, 2017

|

Рубрика:

Перші арешти каталонських активістів

17 жовтня сайт ВВС повідомляє, що в Іспанії затримано двох лідерів руху за незалежність Каталонії – Джорді Куйшарта і Джорді Санчеса. За рішенням суду вони взяті під варту без права виходу на волю під заставу. Обидва відіграли значну роль в організації референдуму про незалежність Каталонії, який відбувся 1 жовтня і не визнаний іспанським урядом.

Джорді Санчес очолює Національну асамблею Каталонії (НАК), а Джорді Куйшарт – організацію «Загальна культура» (Omnium Cultural). Обидва напередодні постали перед судом у Мадриді у справі про акції протесту в Барселоні 20 вересня, коли натовп заблокував офіцерів цивільної гвардії в одному з будинків міста.

Очільник уряду Каталонії Карлес Пучдемон, дізнавшись про цей арешт, написав у мережі Twitter: «Іспанія затримала лідерів громадянського суспільства Каталонії за організацію мирних демонстрацій. На жаль, у нас знову є політичні в’язні». Прихильники незалежності Каталонії закликають відпустити заарештованих і мають намір продовжувати акції протесту.

Світлина Reuters: Джорді Куйшарт (ліворуч) і Джорді Санчес.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply