Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Павло Клімкін говорив про формати

Автор:

|

Травень 12, 2017

|

Рубрика:

Павло Клімкін говорив про формати

У п’ятницю, 12 травня, він виступив у Києві на брифінгу з приводу поточної геополітичної ситуації та перспектив її розвитку щодо інтересів України. Поміж іншого, кілька разів пролунав з різних приводів модний нині термін «формат».

Міністр закордонних справ вказав на втрату стимулів у форматі Східного партнерства з отриманням Україна безвізового режиму. Отож наше зовнішньополітичне відомство офіційно запропонувало Європейському союзові розробити новий формат відносин з Україною, Молдовою та Грузією. Павло Клімкін назвав його «посиленою асоціацією» і повідомив, що у цьому напрямку вже почато діалог: «Я обговорював з міністрами закордонних справ і це має загальну підтримку».

Згадано на брифінгу і про «нормандський формат». Очевидно, що нові нюанси з’явилися після недавнього візиту Павла Клімкіна до Вашингтона. Сполучені Штати Америки готові співпрацювати з іншими державами, щоб змусити Росію виконувати Мінські угоди, готові й сприяти роботі «нормандського формату». Однак про входження до нього п’ятим учасником наразі не йдеться. «Це може бути в формі окремого виміру, який буде, звичайно, дуже тісно скоординований з “нормандським форматом”. Це може бути варіант також паралельного залучення Сполучених Штатів до окремих елементів взаємодії в рамках “нормандського формату”», – пояснив очільник зовнішньополітичного відомства України.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply