Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Парламент Шотландії виступив проти BREXIT

Автор:

|

Лютий 08, 2017

|

Рубрика:

Парламент Шотландії виступив проти BREXIT

Законодавчий орган цієї країни, що входить до складу Великої Британії, голосами більшості не погодився із планом виходу з Євросоюзу (ЄС). Зрозуміло, рішення серйозної юридичної сили не має. 90 голосів із 124 депутатів мають лише символічний характер – повідомляє 8 лютого «Українська правда» з посиланням на «UK.Reuters».

«Це (голосування – Ред.) є перевіркою того, чи прислухаються до голосу Шотландії та чи на наші бажання звернуть увагу в рамках цього процесу», – наголосила перший міністр Шотландії Нікола Стерджен. Додамо, що країна хоче зберегти доступ до європейського ринку та не готова жорстко виходити із ЄС. Через це більшість шотландців під час референдуму щодо BREXIT вирішили залишатися у Європі.

Британським законодавством передбачено, що для виходу із ЄС потрібна підтримка основного парламенту, однак не регіонального. Відповідно рішення про BREXIT приймалося без участі Північної Ірландії, Уельсу та Шотландії. Остання ж, у свою чергу, звинувачує британський уряд у недостатньому вирішенні проблеми. «Досі уряд Великої Британії не запропонував жодного компромісу у відповідь», – наголосила пані Стерджен.

Додамо, нещодавно Нікола Стерджен зазначала, що країна може вдруге провести референдум про незалежність від Великої Британії та анонсувала нову ініціативу, за якою парламент Шотландії зможе знову голосувати щодо BREXIT. За її словами, голос її країни не чують або не слухають у Сполученому Королівстві. Хоч компроміс із прем’єр-міністром Терезою Мей може все вирішити.

Світлини: Reuters, Occupy.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply