Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Парламент після канікул взявся за освіту

Автор:

|

Вересень 05, 2017

|

Рубрика:

Парламент після канікул взявся за освіту

Народні депутати України повернулися з літніх відпусток на робочі місця. У вівторок, 5 вересня, відкрито сьому сесію восьмого скликання Верховної Ради. І у перший день по завершенні канікулярного періоду парламент 255-ма голосами підтримав законопроект «Про освіту».

Чи не найголовніше нововведення (воно ж і найбільш суперечливе) – перехід на 12-річне навчання у школі. З цього приводу у суспільстві буде чимало незадоволених. Жорстка критика лунала й у сесійній залі. Лідер Радикальної партії свого імені Олег Ляшко навіть заявив, що дівчата за партами будуть сидіти вагітними. Це обурило міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, яка засудила такі висловлювання як сексистські та і заперечила їх статистичними даними – до 18 років в Україні народжують лише 1,27% жінок. Втім, 12-й клас буде випускним не скоро. Діти, які стануть першачками восени 2018-го року, закінчать школу у 2030-му.

Законом також підвищено заробітну платню вчителям. З держбюджету тепер на освіту щороку будуть виділяти не менше від 7% валового внутрішнього продукту (ВВП). А ще обіцяно зробити цифри прозорими – кожен навчальний заклад повинен оприлюднювати інформацію про надходження та використання усіх коштів. Загалом, за словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, реформування освіти обійдеться у $ 3 млрд.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply