Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Ознаки політичної кризи у Швеції

Автор:

|

Вересень 25, 2018

|

Рубрика:

Ознаки політичної кризи у Швеції

Прем’єр-міністру країни Стефан Левену у вівторок, 25  вересня, оголошено вотум недовіри. За таке рішення проголосували 204 депутати Риксдагу (так у Швеції називається парламент), а 142 висловили підтримку очільникові уряду. Це сталося вже через два з лишком тижні після парламентських виборів.

Вони відбулися 9 вересня. Партії правлячого червоно-зеленого блоку, лідером якого є Стефан Левен, здобули лише мінімальну перевагу над опозиційним правоцентристським альянсом – 144 депутатські мандати проти 143. Третьою за чисельністю (62 місця в парламенті) стала націоналістична партія «Шведські демократи». Напередодні червоно-зелені програли боротьбу за місце спікера риксдагу. Його, за підтримки «Шведських демократів», отримав представник правоцентристського альянсу. І першим його рішенням стало оголошення дня голосування щодо вотуму довіри чинному прем’єр-міністру.

Тепер Стефан Льовен буде очолювати уряд Швеції до завершення коаліційних переговорів про кандидатуру нового прем’єра. За шведським законодавством голосування за його призначення має відбутися не пізніше, ніж через два тижні після виборів спікера. За умови, що кандидатура не буде підтримана більшістю, доведеться висунути іншу. Загалом на цю процедуру відведено чотири спроби. Якщо жодна з висунутих кандидатур не пройде, в країні оголосять нові парламентські вибори.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply