Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Освітній закон склав іспит у Венеції

Автор:

|

Грудень 08, 2017

|

Рубрика:

Освітній закон склав іспит у Венеції

 

У п’ятницю, 8 грудня відбулося завершальне засідання Венеційської комісії (ВК) щодо українського Закону «Про освіту», який викликав критику у низці держав Європи. Про це повідомляє на своєму сайті Міністерство освіти і науки України.

«Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття Закону «Про освіту» звужує права представників національних меншин. Зокрема, ВК підкреслила, що питання змісту і обсягу прав відносяться виключно до компетенції Конституційного Суду України. Низка питань застосування мов має вирішуватись спеціальними законами. А отже, звинувачення з боку Угорщини не підтримані», – сказано у повідомленні.

Окрім того,  Україні рекомендовано подовжити перехідний термін для введення норми про викладання державною мовою у школах для дітей  національних меншин.

Як відомо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила Закон «Про освіту», де, зокрема, регламентовано, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. Румунія та Угорщина обурились, заявивши, що це, начебто, порушує права нацменшин.

Світлина: зала засідань Венеціанської комісії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply