Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 20, 2019

Олег Сенцов здобув американську премію

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

Олег Сенцов здобув американську премію

Українському кінорежисеру (а водночас і політв’язню в Росії) Олегу Сенцову присудили нагороду «Свобода писати» від членської організації видатних письменників і редакторів PEN America (2017 PEN/Barbey Freedom to Write Award). Вручення премії відбудеться 25 квітня на літературному святі у Американському музеї природничої історії у Нью-Йорку, передає 30 березня «Радіо Свобода».

«Нагорода є нагадуванням про високу ціну, яку письменники платять, щоб говорити в тих суспільствах, де свобода висловлення не дотримується. У той час, коли ми згадуємо як необхідність, так і ризики, які супроводжують інакомислення, Олег Сенцов є джерелом натхнення для всіх, хто наважиться кинути виклик можновладцям. Ми закликаємо російський уряд негайно його звільнити», – розповів власник видання «Village Voice» та директор благодійного фонду Пітер Барбі.

Нагороду встановили у 2016 році, щоб вшанувати людей, яких ув’язнили за творчу діяльність. Премія є наступницею «PEN/Barbara Goldsmith Freedom to Write Award», що функціонувала з 1987 по 2015 та працювала над цією ж метою. 37 авторів з 41, що отримали престижну нагороду, перебуваючи в тюрмі, були звільнені упродовж 2 наступних років.

Додамо, зараз Олег Сенцов відбуває 20-річний термін ув’язнення у сибірській колонії через сфабриковані звинувачення у тероризмі.

Світлини: АР.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...