Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Олег Сенцов став почесним громадянином Парижа

Автор:

|

Вересень 24, 2018

|

Рубрика:

Олег Сенцов став почесним громадянином Парижа

Мер французької столиці Анн Ідальго повідомила у понеділок, 24 вересня, у соціальній мережа Twitter, що ув’язненому у Росії українському режисерові Олегу Сенцову присвоєно звання почесного громадянина міста. За таке рішення депутати Паризької муніципальної ради проголосували одностайно.

Пані мер назвала цей крок «актом надії» й наголосила: «Париж завжди буде на стороні захисників індивідуальних свобод, свободи вираження думок і демократії». Це підтверджує і той факт, що у французькій столиці триває безстрокове «ланцюгове» голодування на підтримку Олега Сенцова. Солідарність з ним оголосили активісти, політики, художники. Кожні 24 години вони змінюють один одного біля будівлі російського посольства.

Український режисер Олег Сенцов у серпні 2015 року був засуджений у Росії до 20 років позбавлення волі за надуманими звинуваченням у створенні на території анексованого Криму терористичної групи. 14 травня 2018 року він оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.

Світлина: паризький мер Анн Ідальго.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply