Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Очікувана перемога Анґели Меркель

Автор:

|

Вересень 25, 2017

|

Рубрика:

Очікувана перемога Анґели Меркель

Від ранку понеділка, 25 вересня, провідні інформаційні агенції світу обговорюють попередні підсумки виборів у бундестаг, що відбулися у Німеччині вчора. Блок Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС), очолюваний чинним федеральним канцлером, набрав  33%. Це гірше, ніж було на попередніх виборах. Однак перевага над соціал-демократами, які зайняли друге місце з результатом 20,5%, дуже вагома.

Третьою стала правопопулістська «Альтернатива для Німеччини» з 12,6 відсотками голосів. Далі йдуть: ліберальна Вільна демократична партія – 10,7 %, Ліва партія – 9,2 %  і «Союз-90» / «зелені» – 8,9 %. Решта партій не подолали прохідний бар’єр у 5 відсотків. Таким чином у новому скликанні Бундестагу буде шість фракцій.

Загалом аналітики очікували приблизно саме такої картини. Однак несподіванка таки сталася після оголошення попередніх результатів. Соціал-демократи, що отримали найгірший показник у своїй історії, вже оголосили, що не будуть об’єднуватися у парламенті з переможцями і йдуть в опозицію. Отож, єдиним можливим варіантом нової правлячої коаліції є такий її склад –  ХДС / ХСС, вільні демократи та «зелені».

Для українців такий підсумок вчорашніх виборів можна вважати вдалим. Анґела Меркель залишається канцлером. А отже політика Німеччини щодо відновлення територіальної цілісності України та збереження антиросійських санкцій аж до повного виконання усіх Мінських угод залишається в силі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply