Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 11, 2018

ОБСЄ: угоду порушують обидві сторони

Автор:

|

Вересень 06, 2016

|

Рубрика:

ОБСЄ: угоду порушують обидві сторони

06_0906-!!

Спеціальна Моніторингова місія (СММ) ОБСЄ у вівторок, 6 вересня, розмістила у мережі Facebook заяву, в якій констатує, що повне відведення забороненого озброєння від лінії розмежування не здійснене з обох сторін. Формулювання, правда, не настільки жорстке, а більш дипломатичне:

«Причиною неповного відведення забороненого озброєння із зони безпеки та за межі ліній відведення може бути лише відмова лідерів обох сторін виконувати зобов’язання, які вони добровільно взяли на себе, підписавши Мінський Комплекс заходів та Доповнення до нього».

Місія пояснила, що поява цієї заяви є відповіддю на коментар одного з представників керівництва так званої «ДНР». Як можна здогадатися, той мав односторонні претензії до української сторони. Однак тепер вони офіційно спростовані.

При цьому Місія нагадує, що її роль у відведенні озброєнь полягає лише у здійсненні верифікації, тобто – підтвердження доконаного факту. ВІдтак очікування, що СММ буде на когось впливати й домагатися виконання тієї чи іншої домовленості є безпідставними. Вона лише здійснює моніторинг, фіксує ситуацію й не втручається у внутрішні справи країни перебування. Тому у випадку, якщо сторони реально відведуть озброєнні, спостерігачі ОБСЄ будуть раді це підтвердити.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...