Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 3, 2020

ОБСЄ оцінила вибори у Туреччині

Автор:

|

Червень 25, 2018

|

Рубрика:

ОБСЄ оцінила вибори у Туреччині

У понеділок, 25 червня, з цього приводу оприлюднено заяву Організації з безпеки і співпраці у Європі (ОБСЄ), сформульовану на підставі повідомлень спостерігачів. Загальна оцінка доволі жорстка – учорашні президентські і парламентські вибори в Туреччині були нечесними. Під час виборчої кампанії опозиція була поставлена ​​у невигідне становище, а урядові політичні об’єднання наділялися неправомірними перевагами.

Подібне нерівне становище спостерігалося і в ЗМІ при висвітленні виборчих перегонів. Ігнасіо Санчес Амор, який був одним із спостерігачів від ОБСЄ, наголосив: «На результат цих виборів вплинуло виявлене нами обмеження основних прав». Проте, спостерігачі ОБСЄ дотримуються думки, що у день голосування, в основному, дотримувалися правила, за деякими винятками.

За підсумками підрахунку голосів на президентських виборах у Туреччині в неділю, 24 червня, переміг чинний глава держави Реджеп Таїп Ердоган, який набрав 52,5% голосів. За його головного суперника Мухаррема Індже проголосували 31,5% виборців.

На парламентських виборах, що відбулися водночас з президентськими, більшість депутатських мандатів отримав «Народний альянс», сформований Партією націоналістичного руху і Партією справедливості і розвитку під керівництвом Реджепа Таїпа Ердогана – 53,6%. Опозиційну Народно-республіканську партію підтримали 22,7% виборців. Прокурдська Партія демократії народів отримала 11,6% голосів.

Світлина: виборчий бюлетень на виборах президента Туреччини.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply