Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Нові масові акції у німецькому Хемніці

Автор:

|

Вересень 01, 2018

|

Рубрика:

Нові масові акції у німецькому Хемніці

Понад 8 тисяч осіб у суботу, 1 вересня, вийшли на вулиці міста, де нещодавно був убитий 35-річний чоловік. Значною мірою це були не місцеві мешканці. До Хемніца (колишній Карл-Маркс-Штадт) масово приїхали праві екстремісти та їх супротивники. Обійшлося без масштабних заворушень, але вчинено напади на журналістів. Через побоювання провокацій сюди скерували правоохоронців з кількох федеральних земель Німеччини, в місто прибули водомети, броньовані автомобілі і вертоліт.

В акції проти політики з питань біженців взяли участь прихильники право-популістської партії «Альтернатива для Німеччини», представники ксенофобського руху Pegida і правого руху Pro Chemnitz. Вони несли плакати з передбачуваними жертвами злочинів мігрантів. Хода правих виявилося численнішою – близько 4500 осіб. За неофіційною інформацією, у їх числі були активісти з Польщі, Чехії та Швейцарії.

На контр-мітинг вийшли близько 3500 людей. Їх очолили мер Хемніца Барбара Людвіг і очільник парламентської фракції Лівої партії Дітмар Барч. «Ми будемо протистояти правим підбурювачів усіма засобами правової держави», – заявила пані Людвіг.

Напад на працівників преси стався в одній з квартир міста. Знімальна група телеканалу MDR попросила дозволу увійти, щоб зняти панораму мітингу. І тут на журналістів раптом накинувся «кремезний чоловік» і розбив їм камеру. Учасники маршу правих сил представників ЗМІ теж не шанували. Їх ображали, деяким розбили камери.

Протести в саксонському Хемніці не припиняються майже тиждень, вони почалися після того, як під час бійки загинув німець. Імовірно – від рук двох біженців.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply