Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Нобелівським лауреатом став президент Колумбії

Автор:

|

Жовтень 07, 2016

|

Рубрика:

Нобелівським лауреатом став президент Колумбії

05_1007-2

У п’ятницю, 7 жовтня, Комітет Нобелівської премії миру в Осло оголосив, що премію за 2016 рік присуджено президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу. Цю престижну відзнаку він отримує за вирішення конфлікту між владою країни і бойовиками FARC («Революційні збройні сили Колумбії»). Таким чином визнано його заслуги у закінченні громадянської війни, що тривала понад 50 років, коштувала життя, щонайменше, 220 тисячам колумбійців і змусила покинути батьківщину 6 мільйонів осіб. У прес-релізі комітету сказано, що ця нагорода повинна також символізувати заслуги народу Колумбії, який, всупереч тяготам і стражданням зберіг надії на справедливий світ.

Угода про замирення між владою Колумбії і ліворадикальним повстанським угрупованням FARC була підписана 26 вересня 2016 року. Після цього в країні відбувся референдум, більшість учасників якого (50,22 відсотка) не підтримали домовленості з повстанцями FARC. Президент Колумбії відреагував на підсумки плебісциту, заявивши, що приймає його негативний результат. Разом з тим Хуан Мануель Сантос наголосив, що режим перемир’я з бійцями FARC буде діяти.

Цього року на Нобелівську премію миру претендували 376 кандидатів, у тому числі – 148 організацій. Церемонія вручення пройде в норвезькій столиці у грудні. Фонд премії становить 8 мільйонів крон (без малого $1 мільйон).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply