Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 17, 2019

Недавній очільник Каталонії ігнорує виклик до суду

Автор:

|

Листопад 01, 2017

|

Рубрика:

Недавній очільник Каталонії ігнорує виклик до суду

1 листопада сайт «Радіо Свобода» повідомив, що відсторонений на батьківщині від влади Карлес Пучдемон не піде давати свідчення у Національний суд Іспанії. Двома днями перед тим він і п’ятеро високопосадовців з уряду Каталонії виїхали у Бельгію. До суду вони повинні з’явитися за викликом у четвер вранці.

Нагадаємо, після референдуму про незалежність Каталонії центральна влада Іспанії ввела у провінції пряме правління, розпустивши місцевий парламент та звільнивши уряд автономії. На 21 грудня призначено регіональні вибори. Карлеса Пучдемона і кількох членів його кабінету звинувачують у заколоті і розтраті бюджетних грошей. А спроба заколоту карається в Іспанії тюремним ув’язненням терміном до 30 років. Якщо ж «головний каталонський сепаратист» відмовиться повертатися до Іспанії і співпрацювати з правоохоронними органами, Національний суд вимагатиме його арешту і екстрадиції за вимогами європейського законодавства.

Наразі адвокат Карлеса Пучдемона бельгієць Поль Бекаерт заявив, що його клієнт «вважає за краще чекати і спостерігати». Він не має наміру просити владу Бельгії надати йому притулок, але, якщо з Мадрида прийде запит про екстрадицію, захист оскаржить його у суді.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...