Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 18, 2018

Не всім вигідно жити в злагоді з Євросоюзом

Автор:

|

Червень 03, 2016

|

Рубрика:

Не всім вигідно жити в злагоді з Євросоюзом

турок-2

Французька газета «Фігаро» 3 червня вийшла із статтею про майбутнє німецько-турецьких стосунків. Тема виникла буквально напередодні, коли депутати бундестагу ухвалили резолюцію, що визнає геноцидом злочини проти вірмен в Османській імперії у 1915 році. І одразу виник політичний прогноз – президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган може використовувати прийняте рішення як привід для розірвання контактів з Євросоюзом (ЄС).

На перший погляд це може видатися дивним. Адже турки вже понад пів століття без успіхів прагнуть офіційно долучитися до європейської спільноти. Однак часи змінюються  А з ними і мотиви. Автор статті вважає, що «бажаючи зміцнити свою авторитарну владу в Туреччині, Реджеп Ердоган відмовляється орієнтуватися на думку громадськості європейських країн». Другий фактор випливає з проблеми біженців. Турецький лідер хотів би позбавити свою батьківщину тих клопотів, які накладає досягнута з Брюсселем домовленість. Тепер її можна блокувати під приводом небажаного для турків трактування їх історії. І нарешті сама тема геноциду вірмен непопулярна серед громадян Туреччини.

А те, що влада країни налаштована діяти рішуче, видно з дуже швидко прийнятого рішення відкликати турецького посла з Берліна.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...