Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Не бігти на пожежу з відром бензину

Автор:

|

Квітень 12, 2016

|

Рубрика:

Не бігти на пожежу з відром бензину

MICT_n__16-04-12__01_Закарпаття

Ледь заспокоїлися пристрасті довкола так званої «закарпатської автономії», як ця тема знову замиготіла в інформаційному просторі. І спричинив новий спалах ніхто інший, як голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

Нагадаємо, що 5 квітня тамтешня обласна рада ухвалила звернення до керівництва держави з проханням прискорити процес децентралізації. Підкреслимо, йшлося про загальнодержавні масштаби, а не місцеві інтереси. Однак у документі необережно згадали референдум 1 грудня 1991 року, на якому більшість закарпатців висловилися за надання області статусу спеціальної самоврядної території у складі незалежної України. Це й стало причиною хвилювань, які після пояснень ініціаторів самі собою вляглися.

І ось тепер пан Москаль на своєму сайті розмістив сповнене емоційних формулювань повідомлення про те, що подав позов з проханням визнати результат отого референдуму  таким, що не має юридичної сили. А ще вимагає скасувати відповідні рішення Закарпатської облради. Ось що дивує. По-перше, хто сказав, що майже двадцятип’ятирічної давності опитування має якусь юридичну силу? По-друге, які «відповідні рішення» облради слід скасовувати, адже ми чули лише про звернення? Якщо небезпечні для цілісності держави рішення справді були прийняті, то громадськість вправі вимагати детального про них інформування.

Та найприкріше, що позов Геннадія Москаля, незалежно від того, які були його мотиви, знову привертає увагу до вже здавалося закритої теми. А це новий спалах інтересу, розв’язання дискусій, початок суперечок, що врешті загрожує появою нестабільності у відомому своєю толерантністю регіоні.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply