Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

НБУ знає що робити з російськими банками

Автор:

|

Березень 16, 2017

|

Рубрика:

НБУ знає що робити з російськими банками

Як відомо, учора Рада національної безпеки та оборони (РНБО) доручила Національному банку  (НБУ) та Службі безпеки України протягом кількох днів внести пропозиції щодо банків із російською часткою в капіталі. Фінансове відомство виконало це завдання навдивовижу оперативно. Отож, 16 березня вже знаємо, що НБУ запропонував ввести обмеження на виведення капіталу за межі держави для 5 дочірніх структур з російським держкапіталом. Це «Промінвестбанк», «ВТБ Банк», «БМ Банк», «Сбербанк», «VS Bank».

«Застосування таких санкцій означає заборону здійснювати будь-які фінансові операції на користь материнських банків: це надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованих боргів, купівлі цінних паперів, розміщення коштів на користувацьких рахунках та інших подібних операцій», – зазначив заступник голови НБУ Яків Смолій.

Водночас санкції не торкнуться інших банків з російським капіталом. Обмеження хочуть ввести лише для тих структур, що належать Росії, як державі. Наприклад, «Альфа-банк», нещодавно атакований активістами націоналістичних поглядів, під цей критерій не потрапляє. А от «Сбербанк», вхід у офіс якого у Києві протестувальники замурували, до чорного списку потрапляє.

Світлини: АР, RFE/RL.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...