Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Названо лауреата Нобелівської премії миру

Автор:

|

Жовтень 06, 2017

|

Рубрика:

Названо лауреата Нобелівської премії миру

Ним став рух «Міжнародна кампанія із заборони ядерної зброї» (ICAN). Про це у п’ятницю, 6 жовтня, повідомило журі премії в Осло. Нагороду за 2017 рік присуджено як визнання заслуг у привертанні уваги до катастрофічних наслідків будь-якого використання ядерної зброї та революційних зусиль у досягненні законодавчої заборони такої зброї.

Рух ICAN засновано десять років тому у Відні на конференції країн і організацій, що підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Оголошуючи лауреата, у Норвезькому нобелівському комітеті зазначили, що вже давно ризик використання ядерної зброї не був настільки високий як зараз. Значною мірою завдяки зусиллям ICAN вдалося заповнити існуючий пробіл в міжнародному законодавстві і заборонити ядерну зброю.

Нобелівська премія миру вважається найважливішою у світі політичної нагородою. У різні роки її отримали президент США Барак Обама, захисник прав чорношкірих у США Мартін Лютер Кінг, католицька черниця мати Тереза, президент Південно-Африканської Республіки Нельсон Мандела, китайський дисидент Лю Сяобо. Цього року у лонг-листі премії значаться 215 державних і громадських діячів, а також 103 організації.

Церемонія вручення Нобелівських премій відбувається щорічно 10 грудня у річницю смерті Альфреда Нобеля.

Світлина DPA: Акція ICAN перед посольством Корейської Народно-Демократичної Республіки у Берліні

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply