Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 22, 2018

Настав час об’єднати Українське православ’я

Автор:

|

Червень 17, 2016

|

Рубрика:

Настав час об’єднати Українське православ’я

sofiyskiy_sobor_44

Верховна Рада України 16 червня ухвалила звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія із проханням надати автокефалію Православній Церкві в Україні. В першу чергу потреба в такому рішенні викликана агресією Росії на Сході України та анексією Криму.

У зверненні депутати просять Вселенського Патріарха визнати нечинним акт 1686 р. як такий, що був ухвалений з порушенням священних канонів Православної Церкви. Крім того, закликають взяти активну участь у подоланні наслідків церковного поділу, скликавши під егідою Вселенського Патріархату Всеукраїнський об’єднавчий Собор, який би вирішив усі суперечливі питання та об’єднав Українське православ’я.

Зрозуміло, що відповіді можна сподіватися лише після ретельного розгляду документа адресатом. Однак російська пропаганда відреагувала ледь не блискавично. З опублікованих у ЗМІ матеріалів не важко зробити висновок, що найбільше обурення в Росії викликав фрагмент звернення, де йдеться про не сприйняття «церковного єднання з Блаженнішим Патріархом Московським Кирилом, який не тільки не виступив на захист православних християн України, які страждають від російської агресії, але й став одним з головних ідеологів «русского мира», а, отже, і одним з архітекторів нинішньої гібридної війни Росії проти України».   Гнівне реагування глави синодального відділу РПЦ із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Володимира Легойди викликав сам факт звернення, яке, на його думку, є прикладом грубого порушення національного та міжнародного права. Цікаво, а як тоді УПЦ оцінює факт агресії Росії проти України?

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...