Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Нашестя метеликів на столицю України

Автор:

|

Червень 04, 2018

|

Рубрика:

Нашестя метеликів на столицю України

Про нього у понеділок, 4 червня, повідомляють кияни у соціальних мережах, додаючи світлини. Найбільш допитливі з користувачів уже встановили, що ці метелики називаються «Сонцевик чорно-рудий», а їх число у різних куточках міста просто величезне.

Ситуацію прокоментував член-кореспондент НАН України, професор, доктор біологічних наук Валерій Корнєєв. За його словами, цей метелик має гусінь, що живиться на найрізноманітніших листяних деревах, переважно на вербах і тополях. Минулий рік був для нього особливо сприятливий, і дорослі метелики були тоді також численні. Весна цьогоріч настала швидко й була теплою. Відтак метелики, що дожили до неї у схованках, відклали яйця практично одночасно. Далі усі гусениці (яких було ще більше, ніж торік), впродовж травня швидко розвинулися і залялькувалися.

«Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця ї ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили імаго, тобто, дорослі метелики», – пояснив фахівець. Він також зазначив, що у Європі і далі на схід аж до Центральної Азії зафіксовано різке зменшення чисельності більшості видів метеликів. Це сталося через непрогнозовані природні умови, використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави. А сонцевик чорно-рудий легко мігрує і всюди знаходить їжу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply