Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 7, 2020

Нарешті декомунізували завод Петра Порошенка

Автор:

|

Березень 31, 2017

|

Рубрика:

Нарешті декомунізували завод Петра Порошенка

Коли йдеться про бізнес чинного Президента України, то з його іменем переважно пов’язують лише кондитерську корпорацію «Рошен». А дарма, бо Петро Олексійович так чи інакше володіє ще чималими виробничими потужностями. Наприклад, суднобудівним заводом «Ленінська кузня» у Києві. Як пише сайт «Українські Новини» у п’ятницю, 31 березня: «49% акцій підприємства опосередковано володіє Петро Порошенко (через ЗНКІФ «Прайм Ессетс Кепітал»), ще 49% акцій опосередковано контролюється Ігорем Кононенком (через ЗНКІФ «Вік»)».

А звернулося видання до цієї теми аж ніяк не з причин власності, а через антизаконну назву заводу. Вже завершився ленінопад і потужна хвиля перейменувань, як здогадалися, що «Ленінська кузня» у наш декомунізований час звучить непристойно. Отож, акціонери на загальних зборах вирішили перейменувати підприємство. Відтепер це «Кузня на Рибальському».  Водночас змінили форму власності з публічного акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство.

Завод заснований ще у 1862 році як механічне і сталеливарне виробництво. У 1928-му його перепрофілювали на суднобудівний. Зараз тут займаються виготовленням суден спеціального призначення, котельних агрегатів і судноремонтом. За 2016 рік завод отримав майже 8,5 млн гривень прибутку ($315 тис).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply