Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Напруженість у Каталонії наростає

Автор:

|

Вересень 30, 2017

|

Рубрика:

Напруженість у Каталонії наростає

Про це 30 вересня пишуть провідні інформаційні агенції світу. Центральна влада Іспанії вживає рішучих заходів, щоб не допустити проведення референдуму, назначеного прихильниками каталонської незалежності на завтра, 1 жовтня. Як твердить офіційний Мадрид, голосування про самовизначення регіону, як і саме це самовизначення суперечать конституції, де прописана єдність держави.

Центральний уряд вже позбавив регіон низки автономних прав, якими той користувався досі. У Каталонію скеровані додаткові сили правопорядку, які повинні запобігти будь-яким спробам провести голосування. Проте прихильники незалежності стверджують, що референдум таки відбудеться, і закликають населення взяти у ньому участь. Суперечки з цього приводу вкрай загострили ситуацію в Каталонії, де в останні тижні не припиняються масові виступи. Десятки тисяч каталонців вийшли у Барселоні на завершальний мітинг.

Для довідки: Каталонія – високорозвинена іспанська провінція з населенням в 7,5 мільйони осіб, яка має свою мову і культуру, але конституція Іспанії не визнає місцеве населення окремим народом.

Світлини Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply