Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Найвища гребля у США стала небезпечною

Автор:

|

Лютий 13, 2017

|

Рубрика:

Найвища гребля у США стала небезпечною

Як повідомляє 13 лютого сайт «ВВС», влада штату Каліфорнія звернулася з тривожним повідомленням до мешканців околиць Оровілльської греблі, що є найвищою поміж усіх гідроелектростанції США. Її висота становить 230 метрів. І зараз виникла загроза, що вода почне перетікати через неї. Сталося пошкодження аварійного водоскиду і тепер він може не витримати потужного напору та у будь-який момент остаточно зламатися. Саме тому 16 тисячам жителів запропонували покинути свої будинки.

Після сильних злив рівень води в озері Оровілль піднявся до критичної позначки, а знизити його не вдається через несправність аварійного водоскиду. Отож, вода з озера вже починає переливатися через край греблі. Наразі водоскид частково виконує свою функцію, але якщо він остаточно вийде з ладу, то вода в озері може піднятися настільки, що почне падати з верху греблі вниз неконтрольованим потоком.

За 50-річну історію Оровілльськой греблі евакуювати місцевих мешканців запропоновано вперше. Тому в повідомленні місцевого шерифа спеціально наголошено, що це не навчання, щоб люди пройнялися серйозністю надзвичайної ситуації.

На світлині: у жолобі водоскиду греблі утворилася величезна пробоїна.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply