Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

МВФ проти обіцянки Володимира Гройсмана

Автор:

|

Лютий 13, 2017

|

Рубрика:

МВФ проти обіцянки Володимира Гройсмана

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) знову вагаються, чи виділяти  офіційному Києву черговий транш. А все через неузгодженість у певних питаннях. Зокрема МВФ не вважає доцільним дозвіл здійснювати оплату комунальних послуг на виплат, який нещодавно анонсував прем’єр-міністр України.

Про це Інтернет-портали повідомили у понеділок, 13 лютого. За наявною інформацією, МВФ вимагає скасувати таку норму вже з 1 квітня 2017 року. Небезпеку вбачають у високій ймовірності зростання основного боргу підприємств комунальної енергетики за сировину перед «Нафтогазом». Адже в такому випадку оплату за комунальні послуги можна буде зробити пізніше, а за газ треба розрахуватися вже. Між тим, станом на сьогодні сума боргу цих підприємств перед газовим монополістом в Україні вже становить близько 28 мільярдів гривень (понад $ 1 мільярд).

Попри це, ще в листопаді 2016 року Мінфін зумів певним чином вийти із ситуації – реструктуризували борг для «Нафтогазу» через облігації «Ощадбанку» на суму 4,8 млрд гривень до 2018 року. Однак це не переконало МВФ.

Нагадаємо, в жовтні 2016 року Кабмін дозволив українцям, які не отримують субсидії, оплачувати «комуналку» на виплат. Так, 50% суми потрібно було віддати протягом опалювального сезону; інша половина – рівними частинами з квітня по вересень. Лише в грудні до такої схеми оплати звернулося 50 тисяч громадян.

Світлини: Діалог, Антикор.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply