Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Москва вдалася до «плутонієвого» шантажу

Автор:

|

Жовтень 03, 2016

|

Рубрика:

Москва вдалася до «плутонієвого» шантажу

На сайті президента Росії 3 жовтня повідомлено, що до Держдуми внесений проект закону про призупинення дії угоди між Росією і США про утилізацію плутонію. Знаючи російські політичні реалії, можна не сумніватися, що будь-який проект стане законом, якщо цього хоче Володимир Путін. Втім, сам цей крок більше схожий на шантаж, ніж на законодавчу ініціативу.

Угоду про знищення плутонію, який не є необхідним для потреб оборони, Росія і США підписали ще у 2000 році. Вона передбачала переробку 34 тонн плутонію з кожної сторони в паливо для атомних електростанцій. Цьогоріч у квітні Володимир Путін заявив, що Сполучені Штати не виконали свою частину зобов’язань. А зараз претензії взагалі вийшли за межі проблеми утилізації плутонію і сформульовані так: «У період після вступу в силу Угоди і протоколів до неї США зробили низку кроків, що ведуть до корінної зміни ситуації в галузі стратегічної стабільності».

Однак не все аж настільки суворо. Бо названо умови, на яких офіційна Москва готова залишити все, як було. Просто Вашингтон повинен усунути причини, що призвели до тієї «корінної зміни». А саме: скоротити військову інфраструктуру і чисельності контингенту США в країнах, що вступили до НАТО після 1 вересня 2000 року; скасувати так званий «закон Магнітського», що дозволяє накладати санкції на росіян, причетних до порушень прав людини, а також скасувати всі санкції, введені США щодо Росії після анексії Криму та початку збройного конфлікту на Донбасі та ще й компенсувати завданий цими санкціями збиток.

Американська сторона наразі утримується від коментарів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply