Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Московський патріархат став на шлях конфлікту 

Автор:

|

Вересень 14, 2018

|

Рубрика:

Московський патріархат став на шлях конфлікту 

Синод Російської православної церкви (РПЦ) у п’ятницю, 14 вересня прийняв рішення припинити участь в роботі структур під головуванням Вселенського (Константинопольського) патріархату. Також у храмах Московського патріархату припиняють молитовне поминання Патріарха Константинопольського Варфоломія під час Божественної літургією.

Як повідомляють ЗМІ, глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон заявив на брифінгу, що в разі продовження дій з надання автокефалії Церкві в Україні Константинопольським патріархатом, може бути поставлено під сумнів його статус як «першого між рівних» в православному світі. Не виключено навіть, що буде повністю розірвано євхаристійне спілкування.

Нагадаємо, що відносини між Московським і Константинопольським патріархатами загострилися через відмінності позицій з питання про надання автокефалії Українській Православній Церкві. А коли 7 вересня патріарх Варфоломій призначив своїх представників-екзархів в Україні, цей крок у Москві пообіцяли не залишити без відповіді.

Світлина: глава РПЦ патріарх Кирило (зліва) і Вселенський патріарх Варфоломій.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply