Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Московського патріархату де-юре в Україні нема

Автор:

|

Листопад 02, 2018

|

Рубрика:

Московського патріархату де-юре в Україні нема

Інтернет-видання «ВВС News Україна» у п’ятницю, 2 листопада, оприлюднило інтерв’ю, яке дав представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов’я архієпископ Тельміський Іов (Геча). Він давно та глибоко займається українською проблематикою, тому володіє достатньою інформацією, щоб досконало викласти позицію Константинополя щодо нинішнього становища Православної Церкви в Україні та її майбутнього.

Як відомо, Вселенський Патріархат скасував юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом. За духом і буквою цього рішення тепер усі православні архієреї України вважаються служителями Вселенського престолу, незалежно від того, до якої з трьох церков вони належали раніше. Відтак повинні чекати на директиви Константинополя щодо своїх подальших дій.

Ось дослівне роз’яснення архієпископа Іова: «З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП (Української Православної Церкви Московського Патріархату – ред.) більше не існує». Отож, всі ієрархи українських церков в очах Константинополя мають однаковий статус і рівні права на участь у соборі Вселенського патріархату щодо автокефалії української церкви.

Своїх же «братів» з Російської Церкви архієпископ Тельміський закликав повернутися до єднання зі Вселенським патріархатом та припинити погрожувати розколом у православ’ї.

Світлина: архієпископ Тельміський Іов.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply