Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 20, 2018

Мухаммед Алі відійшов, легенда боксу залишилася

Автор:

|

Червень 04, 2016

|

Рубрика:

Мухаммед Алі відійшов, легенда боксу залишилася

Алi_foto

Всесвітньовідомий американський боксер помер у суботу, 4 червня, у віці 74 років. Напередодні родичі казали, що йому потрібно ненадовго лягти до лікарні через проблеми з легенями. Однак медики стан здоров’я оцінили як критичний. І врятувати пацієнта вже не змогли.

Він абсолютний чемпіон світу 1964-1966 і 1974-1978 років. Став зіркою спорту як Кассіус Клей. Згодом змінив ім’я та віросповідання. Злі язики твердили, що все це, аби уникнути призову до армії через релігійні мотиви. США тоді справді вели затяжну війну у В’єтнамі. Тож не виключено, що побоювання у спортсмена таки були. Тим паче, що одягнений на піку слави у військовий однострій Кассіус міг стати вдалим рекламним методом підвищення рівня патріотизму в середовищі молодих людей.

Та він відмовився служити, потрапив під суд, був відлучений на кілька років від боксу і позбавлений всіх здобутих титулів. А потім повернувся і відвоював їх на рингу. Та ще й став чи не найзнаменитішим боксером усіх часів. Не на шкоду спортові, кілька разів з’явився у світі великої політики. Але сталих переконань за ним не помітили. Скоріше це був іронічний ексцентризм. У червні 1978 року Мухаммед Алі навіть зустрічався у Москві з багатолітнім радянським лідером Леонідом Брежнєвим.

По завершенні кар’єри боксера у Алі виявили хворобу Паркінсона. Прославлений чемпіон зосередився на громадській та благочинній діяльності, став послом доброї волі. А ще залишався легендою боксу. І залишатиметься нею й надалі. Ми будемо його пам’ятати не хворим і немічним, а таким, як на цій світлині – рішучим і непереможним.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...