Міжнародна ухвала на користь України
У четвер, 4 травня, оприлюднено англомовну версію рішення комітету міністрів Ради Європи щодо Криму. Документ названо «Ситуація в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Він складається з 11 пунктів, першим з яких підтверджено засудження анексії Криму і Севастополя. Далі ставиться низка вимог до Російської Федерації, щодо порушень прав людини в Криму.
Комітет міністрів закликає Росію надати доступ до півострова правозахисним органам Ради Європи, створити безпечне і сприятливе середовище для місцевих і міжнародних засобів масової інформації, правозахисників і неурядових організацій. Висловлено пропозицію про повторний візит комісара Ради Європи з прав людини до Криму. Попередній був здійснений ще у вересні 2014 року. Вирішено також повернутися до питання про ситуацію в Україні восени з перспективою ухвалення комплексного рішення.
Рада Європи є міжнародною організацією з 47 держав-членів у європейському просторі. Членство відкрите для всіх європейських держав, які визнають принцип верховенства права і гарантують основні права людини і свободи для своїх громадян. До Ради Європи входить і Росія. Її представники наполегливо але безуспішно намагалися перешкодити прийняттю цього документу. А для України він є вкрай важливим, бо стає дуже вагомим аргументом у підтримці позову проти Росії у Міжнародному суді в Гаазі.
Кобзар Валерій Харченко просить допомоги
Звернення кобзаря, волонтера, патріота України Валерія Харченка до всКобзар Валерій Харченко просить допомоги
APPELL von Kobsaspieler, Freiwilliger, Patriot der Ukraine Valeriy KhaЧому ніхто не знає про князя, котрий розбив перший наступ на Київ московитів?
Минуле якого не знаємо. Чому українська історія є витвором сусідськихПутін продовжує бавитися в «морський бій»
*** В небі чистім високім сяє золотом Сонце, Над Дніпром синьооким від