Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Мінлива доля ініціатора «Касетного скандалу»

Автор:

|

Вересень 18, 2018

|

Рубрика:

Мінлива доля ініціатора «Касетного скандалу»

Інтернет-портал «Судовий репортер» у вівторок, 18  вересня, повідомляє, що Печерський суд Києва за клопотанням прокуратури арештував нерухомість і банківські рахунки колишнього майора Управління державної охорони України Миколи Мельниченка, а також дав дозвіл на його затримання.

Офіцер спецслужби, який прославився колись як викривач у справі убивства журналіста Георгія Гонгадзе, став тепер підозрюваним у вчиненні державної зради у формі шпигунства, розголошенні відомостей, що становлять державну таємницю, перевищенні службових повноважень, а також легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Нинішня офіційна оцінка його колишніх дій сформульована так – «в період з лютого до вересня 2000 року, будучи службовою особою, відповідальною за проведення оперативно-технічних оглядів в особливо-режимному приміщенні – службовому кабінеті Президента України, діючи умисно на шкоду національній безпеці України у сфері зовнішніх відносин, з корисливих мотивів, умисно зібрав з метою передачі відомості, що становлять державну таємницю, які містилися в записах розмов між президентом Кучмою та вищими посадовими особами і політичними діячами держави, після чого у 2002-2004 роках передав їх представникам іноземних організацій за відповідну грошову винагороду».

Є й свідок, який підтвердив, що Микола Мельниченко отримав зі США близько $2 мільйони.

Суд арештував дві квартири, житловий будинок і дві земельні ділянки.

«Касетним скандалом» журналісти колись назвали потужний резонанс від оприлюднення восени 2000 року записів із кабінету президента Леоніда Кучми. Їх було розцінено як свідчення причетності тодішнього глави держави та групи інших відомих осіб до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply