Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Мером Кишинева став подвійний опозиціонер

Автор:

|

Червень 04, 2018

|

Рубрика:

Мером Кишинева став подвійний опозиціонер

У понеділок, 4 червня, оприлюднено підсумки муніципальних виборів, що відбулися напередодні у Молдові. Несподівано для багатьох у столиці держави переміг лідер правої проєвропейської партії «Платформа DA» Андрій Нестасе. У другому турі він набрав 52,57 відсотків голосів виборців.

Виступаючи після оголошення результатів виборів, Андрій Нестасе пообіцяв «скинути нинішній режим у Молдові» і «звільнити від Плахотнюка-Додона захоплену країну». Тут йдеться про олігарха Влада Плахотнюка і президента республіки Ігоря Додона. Річ у тім, що новий столичний очільник перебуває в опозиції одночасно і до правлячої Демократичної партії, і до її політичного антипода президентської Партії соціалістів Молдови. Водночас він закликав соціалістів не допустити поляризації суспільства і гарантував рівні права всім виборцям.

У другому за економічною важливістю і третьому за чисельністю населення місті Бєльці перемогу на виборах мера здобув кандидат від «Нашої партії» Микола Григоришин, якого вважають проросійським політиком.

З грудня 2016 року посаду президента Молдови обіймає представник соціалістів і симпатик Кремля Ігор Додон. Він рішуче налаштований проти інтеграції країни у європейські політичні та оборонні структури (зокрема, ЄС і НАТО). З цієї причини за минулі півтора року Конституційний суд Молдови неодноразово тимчасово усував главу держави від викорнання обов’язків через те, що той відмовлявся підписувати укази про призначення міністрів уряду і закони, прийняті парламентом. У тому числі був і закон про боротьбу з іноземною пропагандою.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply