Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 25, 2019

Масові й жорсткі безлади у Греції

Автор:

|

Листопад 18, 2017

|

Рубрика:

Масові й жорсткі безлади у Греції

Про них розповідають у суботу, 18 листопада, інтернет-портали України. Напередодні в Афінах відбулася демонстрація з нагоди річниці повстання у Політехнічному університеті. Участь в акції брали приблизно 13 тисяч людей. Вони пройшлися ходою до посольства США. Порядок охороняли 7 тисяч поліцейських. Наразі не встановлено, чи щось стало приводом для незадоволення, чи натовп уміло «розігріли» якісь провокатори, але на вулицях грецької столиці почалися заворушення.

Особливо активні особи, яких у ЗМІ називають анархістами, почали закидати правоохоронців пляшками із запальною сумішшю, каменями і фаєрами. Поліція у відповідь, застосувала шумові гранати, сльозогінний газ та гумові палиці. Сутички анархістів з поліцією відбулися також у кількох інших містах, у тому числі в Салоніках.

Під час листопадового повстання 1973 року студенти захопили Політехнічний університет, протестуючи проти втручання уряду в діяльність студентських спілок. В ніч з 16 на 17 листопада війська, застосовуючи танки, пішли на штурм. Тоді загинули 23 людини і понад тисячу було поранено. Повстання придушили, але воно викликало масові протести внаслідок яких вдалося повалити диктатуру.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...