Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Масове переслідування протестувальників у Криму

Автор:

|

Грудень 18, 2017

|

Рубрика:

Масове переслідування протестувальників у Криму

На анексованому Росією українському півострові понад 60 судів ухвалили призначити адміністративні штрафи кримським татарам за те, що вони вийшли на одиночні пікети, протестуючи проти арештів і обшуків, здійснюваних окупаційною владою. Про це у понеділок, 18 грудня, повідомляє сайт «Радіо Свобода».

Ось що розповіла юрист Ліля Гемеджі: «Адекватних суддів виявилася абсолютна меншість. Стороні захисту давали дуже мало часу для ознайомлення з матеріалами справи, а це близько 200 сторінок. Більшість клопотань захисту судді відхиляли. У матеріалах справи також є як мінімум одна експертиза, що нібито доводить єдиний умисел пікетів. Ця експертиза складена вкрай неграмотно, фахівцем зі стажем роботи менше ніж рік. Виходячи з попередньої нашої практики, ми розуміли, що будуть адміністративні покарання. Інтрига була тільки в тому, чи буде це штраф, чи виправні роботи».

Того дня у Криму відбувалися близько 70 судових засідань щодо кримських татар, які раніше висловлювали свій протест проти свавілля окупаційної влади методом одиночних пікетів. Юристи вже заявили про намір подати апеляції, а також готують скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Світлина: біля будівлі суду в Кіровському, Крим, 18 грудня 2017 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply