Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Македонія отримає нову назву

Автор:

|

Червень 12, 2018

|

Рубрика:

Македонія отримає нову назву

Прем’єр-міністр країни Зоран Заєв заявив у вівторок, 12 червня, що Афіни і Скоп’є погодилися з назвою Північна Македонія (македонською мовою – Северна Македоніjа). Таким чином досягнуто компромісу в 27-річній суперечці між Грецією і Македонією про назву колишньої югославської республіки. Під час телефонної прес-конференції прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас наголосив, що досягнута домовленість дозволить закріпити чітку відмінність між грецькою провінцією Македонія і державою Македонія.

Текст спільно виробленого угоди, як очікується, буде підписано до кінця цього тижня, після чого буде направлений на ратифікацію депутатам македонського парламенту. До кінця цього року нова назва держави повинна буде пройти схвалення громадян на всенародному референдумі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ вже привітав «історичну угоду» і закликав обидві сторони завершити формальності, пов’язані з офіційним затвердженням нової назви. За його словами, це стане початком шляху Маккедонії до членства у Північноатлантичному альянсі та зміцненню миру на заході Балканського півострова.

Держава з населенням понад 2 мільйони осіб після розпаду колишньої Югославії з назви «Соціалістична республіка Македонія» з цілком зрозумілих причин прибрала перше слово. 142 країни визнали Республіку Македонію. Однак Греція виступила проти. До врегулювання суперечки було вирішено називати Македонію «Колишня югославська республіка Македонія (КЮРМ)».

Світлина DPA: аеропорт в Салоніках у грецькій провінції Македонія.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply