Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 18, 2019

Львів: перший арешт на «сміттєву» тему

Автор:

|

Червень 14, 2017

|

Рубрика:

Львів: перший арешт на «сміттєву» тему

У середу, 14 червня, Галицького районний суд міста обрав запобіжний захід директору компанії «АВE Львів» Юрію Грибану – два місяці під вартою, яких можна уникнути, внісши 480 тис. грн. (майже $ 18,5 тис.) застави. У звинуваченні сказано про заволодіння коштами міського бюджету в особливо великих розмірах. Йдеться про гроші, виплачені як відшкодування додаткових витрат на перевезення та захоронення твердих побутових відходів. Прокурор Христина Олійник у коментарі агенції ZAXID.NET сказала, що фіктивне підприємство ТОВ «Теремор», з яким компанія «АВЕ Львів» укладала договори на захоронення сміття, не має ані свого полігону, ані працівників і відповідно не може здійснювати таку діяльність.

У понеділок, 12 червня, під час засідання у Львові комісії з надзвичайних ситуацій Юрій Грибан заявив, що очолюване ним підприємство тимчасово припиняє вивозити сміття. А це приблизно третина сміттєвих майданчиків на території міста. Через два дні його заарештували.

Тим часом щораз більше згущаються загрозливі хмари над міським головою Львова Андрієм Садовим. Як повідомили ЗМІ, він заплатив 2 тисячі гривень (приблизно $ 77) власних коштів за виготовлення банера з написом «Порошенко, Гройсман, зупиніть сміттєву блокаду Львова!», який 14 червня прикріпили на фасаді приміщення львівської ратуші.

Відповідь Володимира Гройсмана не забарилася. Саме цього дня відбувалося чергове засідання уряду. Вочевидь, про банер доповіли прем’єр-міністру і той без церемоній сказав на камеру, риторично звертаючись до невидимого опонента: «Будь ласка, не шукай крайніх, а візьми і зроби, і продемонструй, як це треба робити для всієї країни. Бо робити винними тих, хто до цього не має жодного відношення – це, як мінімум, несправедливо, нечесно і не по-лідерськи… Чим тобі ще допомогти? Землю дали – вона тобі не підходить, гроші на рахунках в тебе є, проектну документацію тобі погодили, з французами я домовився… Що ще я маю зробити, щоб ти навів лад у своєму місті?»

Володимир Гройсман дорікнув Андрію Садовому, що той за 11 років не спромігся побудувати сміттєпереробний завод, маючи мільярди гривень, а отже не спроможний це зробити, або спроможний, однак не хоче.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...