Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Китайський конкурент «Боїнга» вже у повітрі

Автор:

|

Травень 05, 2017

|

Рубрика:

Китайський конкурент «Боїнга» вже у повітрі

У п’ятницю, 5 травня, він виконав свій перший політ. Сталося це у міжнародному аеропорту Шанхаю. Адже саме у цьому місті розташована складальна лінія розробника нового літака Comac С919.

У першому випробовуванні обійшлися без пасажирів. На борту перебували тільки пілоти та інженери, загалом п’ять осіб. У Китаї цій події надали великого значення. Репортаж про перший політ транслювала у прямому ефірі Державна мовна компанія CCTV. А все тому, що Comac C919 планують зробити прямим конкурентом Boeing 737 і Airbus A320. У разі успіху він стане першим китайським середньомагістральним літаком, якому вдасться вийти на світовий ринок авіаперевезень. Його почали розробляти ще в 2008 році, проте запуск кілька разів відкладався.

ЗМІ наводять основні характеристики Comac C919. Це вузькофюзеляжний літак з одним центральним проходом в салоні, вміщає 168 пасажирів. Здатен літати на відстань до п’яти з половиною тисяч кілометрів. Вартість нового повітряного лайнера – близько $ 50 мільйонів. А це менше половини ціни Boeing 737 або Airbus A320. Зібрано його в Китаї, але з використанням великої кількості імпортних технологій, наприклад, двигунів французько-американського виробника CFM. Повідомляється, що попередньо замовлено вже 500 літаків для 23 китайських і зарубіжних авіакомпаній. А основним покупцем стане China Eastern Airlines.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply