Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

Китайська космічна станція згоріла в атмосфері

Автор:

|

Квітень 02, 2018

|

Рубрика:

Китайська космічна станція згоріла в атмосфері

Її повернення на Землю очікували у понеділок, 2 квітня, що викликало певну тривогу, адже воно було неконтрольованим. Тепер уже хвилювання позаду. Китайська космічна станція «Тяньгун-1» (у перекладі – «Небесний палац») вагою 8 тонн згоріла в атмосфері над Тихим океаном. Значна частина уламків не досягнула поверхні планети.

Запуск цього великого космічного об’єкта відбувся 29 вересня 2011 року. Відтоді до «Тяньгун-1» здійснено три експедиції, там побували шестеро китайських астронавтів, у тому числі перша китайська жінка-космонавт Лю Ян. Однак наприкінці березня 2016 року станція повністю перестала працювати. І саме це спричинило неконтрольоване повернення. Адже зазвичай великі космічні апарати за допомогою ракетних двигунів переводяться у віддалений район в південній частині Тихого океану. Там на дні вже спочивають уламки близько 260 апаратів.

Оскільки «Тяньгун-1» мав велику масу і був більш міцний, ніж багато інших об’єктів, які неконтрольовано поверталися з космосу, його траєкторію відстежували за допомогою радарів відразу кілька організацій.

Світлина: вгорі – станція «Тяньгун-1» під час роботи, внизу – а такий вигляд вона мала під час падіння  на екранах радарів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply