Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Колишній беркутівець дав свідчення у суді

Автор:

|

Жовтень 07, 2016

|

Рубрика:

Колишній беркутівець дав свідчення у суді

02_1007-1

На сайті «5 каналу» 7 жовтня оприлюднено розшифровані зізнання колишнього працівника спецпідрозділу «Беркут» Віктора Шаповалова під час засідання у Подільському районному суді Києва. Його звинувачують у незаконному зберіганні зброї та перевищені службових повноважень.

Віктор Шаповалов назвав прізвища осіб, яким видавали зброю 17 лютого 2014 року. Тоді він зрозумів, що видавали набої зі свинцевою картеччю. Станом на 18-те лютого помпові рушніці мали до півтора десятка беркутівців. Розповів він також про застосування спецзасобів щодо мітингувальників. Якщо перекласти це на загальнозрозумілу мову, то людей били палицями.

Відповідаючи на запитання прокурора, чи видавали працівникам «Беркуту», крім заробітної платні, інші кошти, обвинувачений відповів ствердно. Командир батальйону на прізвище Лукаш видавав по півтори тисячі гривень без пояснень і без розписок в отриманні. Щодо необхідності застосування на вулиці Інститутській та у Кріпосному провулку помпових рушниць, гумових кийків, гранат Віктор Шаповалов відповів, що спецзасоби застосували без «прив’язаності до ситуації». Можливість сказати «Стоп!» і піти була. Однак беркутівці далі виконували накази, бо побоювалися трибуналу. Обвинувачений шкодує про це. І просить вибачення. Але лише за себе, не за весь «Беркут».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply