Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Колективний лист нобелівських лауреатів

Автор:

|

Червень 30, 2017

|

Рубрика:

Колективний лист нобелівських лауреатів

Під ним стоїть аж 154 підписи. А звертаються вшановані у різні часи Нобелівською премією видатні особи до китайського уряду. Вони домагаються дозволу на виїзд з країни для важко хворого 61-річного правозахисника і письменника Лю Сяобо та його дружини. Відомий у світі дисидент був удостоєний Нобелівської премії миру в 2010 році за «тривалу боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї». Як стало відомо п’ятницю, 30 червня, відповідне звернення вже передано у китайське посольство у Вашингтоні.

Офіційні органи Китаю наразі не дають дозволу на виїзд, посилаючись на те, що Лю Сяобо не відбув присуджений йому 11-річний термін ув’язнення. 26 червня цього року, після того, як у засудженого діагностували рак печінки в термінальній стадії, його випустили з в’язниці під домашній арешт.

У зверненні нобелівських лауреатів вказується, що чоловік і дружина хочуть виїхати за кордон, однак не мають такої можливості. «Ми закликаємо уряд Китаю з гуманітарних міркувань дозволити Лю Сяобо і Лю Ся виїзд в США на лікування», – наголошують  автори звернення.

Ця світлина Reuters, на якій Лю Сяобо сфотографований з дружиною, поширена родиною дисидента 3 жовтня 2010 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply